poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Elegancja za niewielkie pieniądze: CHUSTKI

Kryzysowa Narzeczona nie ma w domu stosu kurteczek i płaszczy, które zakłada w zależności od aktualnego humoru. Ona gra dodatkami i tym podkreśla swoją indywidualność. Jednym z jej niezawodnych trików są chustki z second handu. Ten ponadczasowy dodatek sprawdza się o każdej porze roku i kosztuje naprawdę niewielkie pieniądze. Zobaczcie, w jaki sposób wykorzystać ich potencjał!


chusty jak je nosić


Jak nosić chustkę?Fascynujecie się modą retro i chciałybyście wyglądać elegancko niczym aktorki minionych dekad? Zacznijcie od klasycznych dodatków. Chusty są dostępne w sklepach z używaną odzieżą już od złotówki. Można je wykorzystywać na wiele sposobów i nigdy nie wychodzą z mody. Zobaczcie historię kultowego  elementu garderoby i sposoby jego noszenia, bo jest w czym wybierać! :) Wszystko zaczęło się od buntowniczej apaszki...


Chustka w historii współczesnej


lata 30 chusty

Apaszka, czyli rodzaj trójkątnej chusty, ma niechlubny rodowód. Początkowo nosili ją członkowie paryskiego półświatka (tzw. apasze). Potem było już coraz lepiej, bo w XIX przeniknęła do szerszych mas odbiorców. Apaszka stała się we Francji elementem stroju robotniczego. Podobną historię ma kuzynka apaszki, czyli gawroszka.

lata 30 moda
Chusty w przedwojennej reklamie
Popularność chust wśród wyższych sfer zawdzięczamy gwiazdom kina. To one nadały im rys elegancji. Do dziś apaszki i inne formy chusty są chętnie noszone przez płeć piękną i kojarzone z klasą. Niewątpliwym hitem lat 20. i 30. były kawałki materiału wiązane na głowie w postaci opaski bądź turbanu. Czasami tworzono z nich istne dzieła sztuki. Nic dziwnego, że dodatek ten zyskał miano nieśmiertelnego i z dumą sięgano po niego przez następne dekady.

Powrót do praktycznego używania chust przypadł na lata 40. XX wieku. Pracownice amerykańskich fabryk dla zachowania bezpieczeństwa spinały nimi włosy, czego dowodem są liczne plakaty i zdjęcia.

Lata 50. i 60. to kontynuacja mody na chusty. Stały się one jednym z głównych atrybutów kobiecości. Chętnie przywdziewano je w domu, do pracy w biurze i podczas garden party. Chustki z dumą nosiły aktorki i kobiety związane z polityką. Obecnie to jeden z najelegantszych dodatków, które może założyć kobieta.

lata 50 60 chustki
Gwiazdy kina lat 50. i 60.

Znalezione w sieciTo tyle z historii, teraz pora na inspiracje znalezione w Internecie. Obejrzyjcie instrukcje zakładania chustek, apaszek i bandan. Wyszukałyśmy dla Was kilka pomocnych tutoriali. Ozdabianie czas zacząć! :D


Lista kanałów polecanych przez Kryzysową Narzeczoną:
Głowa nie od paradyZaczynamy z głową, czyli od wykorzystania chusty jako turban, opaska itp. Z pomocą przychodzi kanał Lilith Moon, która pokazuje aż 10 zastosowań jednej chustki! Jej wiązania pięknie prezentują się na kobiecych głowach i są łatwe w wykonaniu.

Za mało turbanów? Tutaj jest ich więcej!


Poczujcie klimat Afryki. Jeśli Wasza głowa jest w wakacje narażona na silne słońce, to zabezpieczcie ją wykorzystując jeden z patentów JessiciPettway. To ciekawa alternatywa dla słomkowego kapelusza, która zawsze wygląda stylowo. Co najważniejsze, od Was zależy w jakim wydaniu przedstawicie swoją ulubioną chustę. Idealny trik dla podróżujących, którzy unikają przeładowania walizki.


Piękna pin-up girlChcecie wyglądać jak modelka z plakatu z lat 60.? Nic trudnego! Wystarczy bandana lub chusta i obejrzenie instrukcji, które serwują nam CuteGirls Hairstyles i thatawkwardgirl. Okiełznajcie niesforne włosy i pokażcie się światu w bardzo dziewczęcym wydaniu. Są to praktyczne, niedrogie i urocze pomysły. Poniżej sposób na wiązanie chusty w stylu pin-up girl.


Elegantka w płaszczu i bezW temacie chustek wiązanych pod szyją ogromne doświadczenie ma vlogerka z MaiTaiCollection. Na jej kanale czeka na Was moc pięknych wzorów do odtworzenia. Aby Was zachęcić do jej subskrybowania, dodajemy przykładowy filmik. Poznacie dzięki niemu francuski szyk od podszewki. 

Wasze ulubione wiązania :)


chustki na głowę


Jak widać chustki można nosić na wiele sposobów. Jedno jest pewne, sprawiają, że możemy się poczuć kobieco (bez wydawania fortuny na dodatki). Może już wcześniej zdarzało się Wam nosić chustki? Jeśli tak, to w jakiej formie? 

Napiszcie o tym w komentarzach. Chętnie dowiemy się, co lubią nosić Polki. Na koniec, na dowód miłości do chustek, zdjęcie jednej z dwóch autorek bloga w wydaniu retro. Z pewnością ciekawostki z historii mody jeszcze pojawią się na Kryzysowej Narzeczonej, dlatego śledźcie ją uważnie ^^

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz