poniedziałek, 12 września 2016

Co nosić będąc figurą O?

Bohaterką tego tygodnia jest sylwetka O, inaczej zwana jabłkiem. U tej figury najbardziej widoczny jest brzuch. Brak u niej wyraźnie zarysowanej talii. Kobiety o tej sylwetce często pomstują na zbyt rzucający się brzuch i bardzo często zapominają o zgrabnych nogach, które koniecznie trzeba wyeksponować. Drogie Panie o figurze jabłka zapoznajcie się z poniższymi poradami, a gwarantuję, że nie poznacie się w lustrze ;)

Figura jabłko


Problematyczna góra – już nigdy więcej


Najtrudniejsze zadanie czeka Cię na starcie. Później będzie już tylko prościej. Na dobry początek pożegnaj ukochaną tunikę o workowatym fasonie. Wcale Cię nie wyszczupla. Zastąp ją bluzkami odcinanymi pod biustem. Jeśli podkreślisz kształtny biust, brzuch od razu będzie wydawał się mniejszy. Nie wybieraj tych, które zbyt mocno Cię opinają. Jeśli koniecznie chcesz zasłonić brzuch możesz wybrać fason z luźno opadającym materiałem na brzuchu. Jednak nie przesadzaj z ilością materiału w tym miejscu, bo stworzysz sobie ciążowy brzuszek. Pamiętaj, żeby nie były to delikatne, elastyczne materiały, ponieważ będą tworzyć się fałdki. Pozbądź się wszystkich oversizowych ubrań. Możesz wybierać luźniejsze fasony, ale pod warunkiem, że będą dopasowane w biuście. Nie wkładaj bluzek i koszul do wewnątrz spodni i spódnic.

W przypadku dekoltów masz dużą dowolność. Mogą być głębokie jeśli chcesz się pochwalić kształtnym biustem lub możesz wybrać fason odsłaniający ramiona.
Zainwestuj w dopasowaną marynarkę, najlepiej taliowaną. Nie martw się, że się nie zapina, bo będziesz ją nosić rozpiętą. Pionowe linie, które stworzy żakiet wyszczuplą Cię. Z tego samego powodu noś rozpięte płaszcze i kardigany. 

Bluzka z luźno opadającym materiałem 

Bonprix

Dopasowana marynarka
 
Zara


Dolne elementy garderoby - wyeksponuj nogi

Możesz śmiało zakładać spódnice. Nawet te krótkie. Spódnica do kolan odsłoni zgrabne łydki i odwróci uwagę od brzucha. Dobrze żeby miała mocniejszy materiał w okolicy talii. Najlepiej pozbądź się wszystkich długich spódnic. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku sukienek. Sukienki typu tuba musisz pożegnać. Tak samo te z obniżoną talią i odcinane w talii. Sukienki podobnie jak bluzki powinny być odcinane pod biustem. Wybieraj spodnie o prostym fason, np. spodnie w kant. W celu zrównoważenia sylwetki możesz nosić spodnie dzwony. Raczej nie noś tych, które mają wysoki stan, bo mogą powstać fałdki. Skoro nogi to Twój atut, możesz śmiało zakładać rurki!

Sukienka odcinana pod biustem

Bonprix

Spodnie z wąskimi nogawkami

Top Secret


Spódnica ze wzmocnioną talią
By Insomnia

 

Kolory dla Ciebie


Założę się, że kochasz czerń, bo twierdzisz, że wyszczupla. Kobieta o figurze jabłka powinna mieszać kolory. Taki zabieg optycznie pomniejsza. Unikaj wzorzystych ubrań, a zwłaszcza poziomych pasków. 

Dodatki


Cienkie szpilki nie są dla Ciebie. Natomiast słupki i koturny pomogą w zachowaniu proporcji. W żadnym wypadku nie zakładaj butów z paskiem nad kostką. To skróci i pogrubi Twoje nogi. Paski nie są niezbędną częścią Twojej garderoby. Zakładaj duże kolczyki i długie wisiory, by przyciągać uwagę do twarzy i podkreślać ładny dekolt. Raczej unikaj wyrazistych pierścionków, bo przyciągając sobą uwagę automatycznie będą kierować wzrok na brzuch. Dla Twojej figury idealne są duże torby. Zasłonią newralgiczny obszar. Akurat w przypadku torebki możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Może być kolorowa lub mieć nieszablonowy fason. Oryginalna torba pozwoli odwrócić uwagę od mankamentów. Twoim sprzymierzeńcem jest szal, który możesz przerzucić przez szyję i stworzyć pionowe wyszczuplające linie. Nie zawiązuj go ani nie motaj wokół szyi. Powinien swobodnie spływać. W dodatku możesz stworzyć szal jedyny w swoim rodzaju. Zamiast kupować gotowy w sklepie. Możesz kupić wybrany przez Ciebie materiał i podszyć brzeg. Niektóre materiały nie wymagają nawet obszycia. Duży wybór tkanin znajdziesz np. tutaj.

Duże kolorowe i wzorzyste torby

Borsa Borsa

Azure
 
Yes
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz